Den Březenského draka

od: Sobota, 19. srpen 2017
do: Sobota, 19. srpen 2017
lokalita: Chomutovsko
ověření: akce bez záruky
naposledy upravil: Krušnohorci

Den Březenského draka

Na sobotu 19. srpna u příležitosti oslavy Dne Březenského draka je pečlivě připravován bohatý kulturní program plný soutěží a atrakcí, který bude vrcholem letošní návštěvnické sezony ojedinělé industriální památky - rýpadla KU 800, která podle svého umístění dostala název Březenský drak.

19. srpen vrcholem letošní už sedmé sezony Březenského draka

Prvně bylo vysloužilé rýpadlo KU 800 zpřístupněno veřejnosti v roce 2011. Od té doby si ho každoročně od jara do podzimu přišlo prohlédnout několik tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. Jako technická památka se stalo vyhledávaným cílem Chomutovska. Proslulé a hojně navštěvované bývalo zejména slavnostní zahájení a ukončení dračí sezony. Obě akce však často ovlivňovalo proměnlivé jarní nebo podzimní počasí. Organizační tým Severočeských dolů se proto rozhodl letos uspořádat jednu velkou oslavu spojenou s kvalitním hudebním programem, řadou soutěží a atrakcí pro děti, a to v srpnu, kdy se v obci Březno zároveň pořádá tradiční pouť, která láká nejen domácí návštěvníky, ale i řadu přespolních. Přijďte s dětmi, vnoučaty, přáteli 19. srpna na první slavnostní Den Březenského draka!

Březenský drak neboli rýpadlo KU 800.8/K 77

Kolesové rýpadlo bylo na skrývce DNT nasazeno v letech 1979 až 2010. Po svém vyřazení z aktivní služby slouží jako průmyslová technická památka. Během svého životního cyklu odtěžilo nepřestavitelných 269 mil. m3 skrývkových hmot. Díky pravidelným rekonstrukcím, generálním opravám a příkladné údržbě je KU 800.8/K 77 i po svém vyřazení z báňského provozu v příkladném stavu, který umožňuje jeho zpřístupnění veřejnosti. Na vlastní oči se mohou návštěvníci s obřím rýpadlem seznámit od začátku května do konce září každou sobotu od 10:00, 13:00 a 14:00 hodin.Přidej komentář k akci Den Březenského draka