Legiovlak v Litoměřicích

od: Úterý, 01. květen 2018
do: Neděle, 06. květen 2018
lokalita:
ověření: akce bez záruky
naposledy upravil: Krušnohorci

Legiovlak v Litoměřicích

Nádraží v Litoměřicích je devátou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak na nádraží Litoměřice-dolní nádraží (tzv. staré nádraží) přístupný zdarma každý den od úterý 1. až do neděle 6. května. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Litoměřicku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky.Přidej komentář k akci Legiovlak v Litoměřicích