Zubrnice

lokalita: České středohoří
http://www.zubrnice.cz
ubytování (0), tipy na výlet (6), akce (0)

Zubrnice

Autor: Muzeum lidové architektury Zubrnice

Na úpatí Bukové hory (683 m) je v údolí Lučního potoka položena vesnice Zubrnice, která svým urbanistickým působením s dominantou kostela Máří Magdaleny tvoří vynikající rámec nejmladšímu českému skanzenu - Muzeu lidové architektury Zubrnice, dokládající tradici života v Českém středohoří.
Od běžných skanzenů se Zubrnice odlišují především využitím části původních hodnotných staveb středu obce, které jen doplňuje o drobnější objekty přenášené z jiných míst. Hlavní část je situována v centru živé vesnice.
Železniční zastávka Zubrnice - Týniště nám připomíná zašlou slávu bývalých lokálních drah. Lokální dráha Velké Březno - Verneřice s odbočkou Lovečkovice - Úštěk byla postavena v eltech 1889 - 1890. V areálu nádraží je přístupná malá expozice historie zdejší trati s ukázkami dobových drážních vozidel.
Malebné okolí Zubrnice dává možnosti zajímavých pěších výletů s pohledy na překrásnou krajinnou scenérii. V Zubrnicích postupně vzniká přitažlivé turistické centrum západní části Českého středohoří. Velmi oblíbený a navštěvovaný je především májový jarmark.Nalezená informační centra

V této obci nejsou žádná informační centra. Zobrazit informační centra v lokalitě České středohoří.