Nové Hamry

lokalita: Karlovarsko
http://www.novehamry.cz/
ubytování (0), tipy na výlet (0), akce (0)

Nové Hamry

Autor:

Nové Hamry (693 m n. m.) je malebná horská víska, která se rozkládá v údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v nejzachovalejší části Krušných hor na samém západě Karlovarského kraje.

Obec Nové Hamry je dnes již vyhledávaným rekreačním místem především v zimních obdobích vzhledem k dobrým lyžařským podmínkám a to jak pro sjezdové tak běžecké lyžování. I v letních měsících jsou Nové Hamry vyhledávány pro krásnou lesnatou krajinu v těsné blízkosti obce, pro čisté ovzduší, které dle výsledku posledních průzkumů, patří k nejčistším z celého Krušnohoří. Lesnaté okolí obce je vyhledávané turisty nejenom tuzemskými, ale i cizinci a to především sousedy ze SRN, dále houbaři, kteří oblast označují za houbařský ráj a myslivci vzhledem ke značnému výskytu zvěře.

Přímo v obci jsou čtyři lyžařské vleky TLV 12 a jeden dětský vlek Tatrapoma S. Okolí Nových Hamrů je protkáno sítí pravidelně udržovaných a značených běžeckých tras, které se napojují na Krušnohorskou lyžařskou magistrálu. Udržované jsou všechny směry (Pernink, Rudná, Jelení i Chaloupky).

Převzato z www.skihamry.czNalezená informační centra

V této obci nejsou žádná informační centra. Zobrazit informační centra v lokalitě Karlovarsko.