Cyklobusy na Krušné hory

23. duben 2017, Zpravodajství, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci.

Cyklobusy na Krušné hory  |  ---

Cyklobusy na Krušné hory | Autor: ---, čteno: 11134x

Tento článek obsahuje stručný přehled o jednotlivých spojích, které zavezou cyklisty z podhůří Krušných hor na jejich vrcholky.

Z Chomutova a Jirkova zajíždějí cyklobusy na Lesnou. Dopravu zajišťuje DPmCHJ. Ústecký kraj navíc zřídil linku č. 584, která zajíždí na Měděnec a Boží Dar. Více informací o cyklobusu z Chomutova a Jirkova. Od 29.4. do 1.10. můžete s kolem vyjet nahoru i vláčkem po trati č. 137 směr Vejprty.

Z Teplic se jezdí o víkendech na Moldavu nebo Komárku. Více informací o teplických cyklobusech.

Z Karlových Varů jezdívají cyklobusy na Boží Dar a do Horní Blatné každou sobotu, neděli a státní svátek. Více informací zde: Cyklobusy Karlovarský kraj.

Ústí nad Labem vozí od divadla směrem na Tisou nebo Varvažov Více zde: cyklobus z Ústí. Letos nově zřídili i městskou linku, která vás vyveze od Labské stezky na Severní Terasu.

Dopravní podnik města Děčína bude v letošním roce provozovat cyklobusy pouze na Maxičky. DPÚK jej doplní cyklobusy směrem do Česko Saského Švýcarska (Hřensko, Jetřichovice, Rybniště). cyklobusy z Děčína.

Z Mostu to letos vypadá, že se na hory dostanete jenom vláčkem směrem na Moldavu (pozor, je zde výluka, takže nedojedete dál, než do Dubí). Z Litvínova jede cyklobus na lince č. 523 do Českého Jiřetína a linka 521 na Horu svaté Kateřiny a Brandov. Více informací o cyklodopravě z Mostu a Litvínova.

Přidej svůj komentář k článku