Zimní olympiáda dětí a mládeže

09. leden 2016, Zpravodajství, Elbland, sepsal Krušnohorci.

Zimní olympiáda dětí a mládeže  |  Ústecký kraj

Zimní olympiáda dětí a mládeže | Autor: Ústecký kraj, čteno: 4590x

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy.

ODM je projektem Českého olympijského výboru, který si ke spolupráci vybírá jako pořadatele jednotlivé kraje. Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba. První ročník (letní) olympiády proběhl v roce 2003.

Letošní ročník zimní olympiády pořádá Ústecký kraj. Sportovce můžete podpořit od 17. do 22. ledna 2016. Soutěžit se bude například na Klínovci v alpském lyžování, akrobatickém lyžování a snowboardingu. Na Cínovci se chystají soutěže v běžeckém lyžování a biatlonu. Soutěže v krasobruslení a rychlobruslení se uskuteční na mosteckém zimním stadionu, turnaj v ledním hokeji se bude hrát v halách v Litvínově a Chomutově. Zde se v olympijském domě uskuteční i doprovodné soutěže v disco dance a šachový turnaj.
Video k tématu Zimní olympiáda dětí a mládeže

Další obrázky k tématu

Maskot Bambu | ODM 2016

Přidej svůj komentář k článku