Krušnohorská magistrála

22. srpen 2012, Tipy na výlet, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci.

Krušnohorská magistrála  |  -

Krušnohorská magistrála | Autor: -, čteno: 8890x

Krušnohorská magistrála je hřebenová cesta vedoucí po vrcholových partiích celých Krušných hor. Pro Krušnohorskou magistrálu jsou typické široké lesní cesty s upraveným povrchem, které jsou vhodné jak pro cyklistiku, tak pro pěší. Vede krásnou přírodou - lesy, loukami, rašeliništi.

V létě na kole, v zimě na běžkách. Mírně zvlněné hřebenové partie Krušných hor nabízejí úchvatné výhledy do krajiny v každé roční době.Stezka začíná v Děčíně a u Měděnce přechází z Ústeckého do Karlovarského kraje. Tam pokračuje pod vrcholem Klínovce, malebnou obcí Boží dar, Kraslicemi a Františkovými Lázněmi a po 250 km dlouhém putování končí u vodní nádrže Skalka v Chebu.

Údržbu magistrály, zejména v zimě, mají na starosti místní spolky a sdružení. Na upravené stopy běžně narazíte v atraktivních lyžařských lokalitách, mimo ně to bývá horší, leckde je stopa jen vyjetá samotnými lyžaři.

Krušnohorská magistrála nabízí bezpočet odboček k přírodním i kulturním zajímavostem, obcím a městům Krušných hor a také do přilehlého Německa.

Přidej svůj komentář k článku