Aplikace Horská služba

13. listopad 2013, Zpravodajství, Elbland, sepsal Krušnohorci.

Aplikace Horská služba na obchodu Google play  |  Google play obchod

Aplikace Horská služba na obchodu Google play | Autor: Google play obchod, čteno: 3244x

Horská služba ČR ve spolupráci s Českou pojišťovnou připravila originální mobilní aplikací *Horská služba*, která pomůže návštěvníkům českých hor v případě nouze a uživatelům nabízí i celou řadu užitečných funkcí. Podle aktuální polohy uživatele umí vyhledat nejbližší stanici Horské služby a zobrazit její telefonní číslo a dobu provozu. Té umí zavolat, případně zaslat lokalizační SMS, pokud se ocitnete v nouzi.

Dále pomůže vyhledat česká lyžařská střediska, poskytne základní aktuální informace o sněhových podmínkách, lavinovém nebezpečí a počasí na daném místě. Můžete si také prohlédnout aktuální obrázky z lyžařského střediska. Aplikace také obsahuje informace o počtu vleků, sjezdovek, zda jsou v provozu a další podrobnější informace.

Součástí aplikace je ještě desatero Horské služby, návod, jak poskytnout první pomoc, pravidla jízdy na sjezdovkách a instrukce, jak předcházet nebezpečí v lavinových oblastech.

Aplikace je zdarma a funguje v chytrých telefonech se systémem Android. Najdete ji v Google Play obchodě: Horská služba.

Nezbytnou pomůckou pro pohyb po horách může být i aplikace Červeného kříže První pomoc.

Přidej svůj komentář k článku