Teplicko Adršpašské skály

08. únor 2010, Příroda, Výlety trošku dál, sepsal Krušnohorci.

Teplicko Adršpašské skály

Teplicko Adršpašské skály | Autor: Krušnohorci, čteno: 1105x

Komplex Teplicko-Adršpašských skal se skládá ze dvou skalních měst. První je u Teplic nad Metují, druhé u Adršpachu. Vzájemně jsou propojena žlutou turistickou značkou :-) Krásnější a asi i navštěvovanější je Adršpašská část, nicméně hrádek jménem Střmen vás neponechá Teplické skály minout bez povšimnutí.

V oblasti jsou dva kempy. Jeden se jmenuje Kamenec a je na jednom z vršku v Teplicích. Ve druhém jsme bydleli my - Bučnice. Výhody a nevýhody jednotlivých kempů jsou popsány všude na internetu, my jsme volili podle volného místa. Ráno jsme nasedli na vláček, popojeli 4 km do Adršpachu - abychom to cestou zpět měli přecejenom trošku z kopce - alespoň podle mapy to tak vypadalo.

Do skal se vybírá vstupné, vevnitř se pohybují správci kontrolující jeho zaplacení. Platit je správné, finance jsou použity na zvelebení cest. Na počátku jsme si oběhli zatopený pískový důl v podobě jezírka. Protože jsme chtěli projít obě města v jeden den, oželeli jsme kousek zeleného okruhu, prošli jeho větší část a u lodiček si to namířili po žluté turistické značce k modrému okruhu. Skály jsou uchvacující, uvidět někdy popsaný tvar dá hodně práce, ale výhledy na Starostu, Milence nebo Lvici jsou nezapomenutelné.

A nyní zpět ke Střmenu. Je to opuštěný, zchátralý, spadnutý hrad, který zde vlastně již není. Nahoru se leze asi po 300 schodech novodobé provenience, nahoře vás čeká nádherný výhled široko vysoko daleko. Tak vzhůru tam!
Teplicko Adršpašské skály na mapěPřidej svůj komentář k článku

Tipy na výlet poblíž

Stezka v korunách stromů Krkonoše, 23 km

Stezka v korunách stromů Krkonoše

Tak nám v Jánských Lázních otevřeli novou Stezku v korunách stromů. My známe tu z Lipna, tak jsme chtěli porovnat. A ty stavby jsou prostě uchvacující a výhled z horního patra k nezapomenutí. Po ... číst celé