Dálniční známka v Německu

27. březen 2015, Zpravodajství, Erzgebirge, sepsal Krušnohorci.

Dálnice A4

Dálnice A4 | Autor: Krušnohorci, čteno: 3474x

Dálniční známka (mýto) pro německé dálnice byla již na spadnutí. Vzhledem k podezření na protěžování německých motoristů oproti cizincům Evropská unie přezkoumává rozhodnutí německé vlády tento poplatek vybírat ve formě, jak byl navržen.

Takže to nyní vypadá, že zatím od roku 2016 nebude nutné platit mýto za jízdu po německých dálnicích.

Výše ročního poplatku měla záviset na objemu motoru auta a na ekologické šetrnosti jeho provozu.Vyšplhala by se tak pro nejméně ekologická auta na 130 eur (3600 korun). Pro občasné přeshraniční výletníky zavedli němečtí sousedé i známku na deset dnů a to od pěti do patnácti eur.

Na rozdíl od českého systému dálničních známek se v Německu na čelní sklo nic lepit nebude. Systém bude zcela elektronický. Po zaplacení poplatku bude poznávací značka vozu zanesena do registračního systému a dopravní kamery na dálnicích rozpoznají, za které auto je mýtné uhrazeno a za které ne.

Zákon schválil spolkový parlament.

Takže až pojedete na nákupy do Drážďan nebo na vánoční trhy do Chemnitz, nezapomeňte včas zaplatit mýtné nebo si naplánovat cestu mimo dálnice.
Dálniční známka v Německu na mapěPřidej svůj komentář k článku

Tipy na výlet poblíž

Vánoční trhy Chemnitz, 5,9 km

Vánoční trhy Chemnitz

Vůně svařeného vína, pražených mandlí, kandovaného ořechy, perníku a klobás prostupuje každý rok v době Vánoc ulice v centru. Na vše pečlivě dohlíží 12 m vysoká pětipodlažní pyramida, velký ... číst celé

Zámek a park Lichtenwalde, 12,2 km

Zámek a park Lichtenwalde

Lichtenwalde člověka nadchne nesmírným bohatstvím vodních hrátek. V barokní zahradě je jich rozmístěno a promyšleným oběhem propojeno celkem 100 se 400 jednotlivými proudy vody. Právě na jaře může ... číst celé