Prohlídky letiště Drážďany

17. srpen 2015, Zážitky, Elbland, Drážďany, sepsal Krušnohorci.

Děti pozorují z letištního autobusu dění na letištní ploše.  |  Flughafen Dresden GmbH

Děti pozorují z letištního autobusu dění na letištní ploše. | Autor: Flughafen Dresden GmbH, čteno: 2940x

Poutavé prohlídky letiště jsou netradičním tipem na výlet s dětmi, rodinou, s přáteli nebo se školním kolektivem. Průvodci Vám během exkurze umožní prohlédnout si letadla z blízka, nahlédnout do zákulisí letiště, vysvětlí souhru nejrůznějších činností prováděných na letištní ploše. Nahlédnete do tajů pozemní logistiky a handlingu na letištění ploše, navštívíte pracoviště meteorologů, hasičů, předletových operací, můžete se podívat na první německé proudové osobní letadlo nebo se vzdělat v aerodynamice a vztlaku v tématické fyzikální prohlídce.


Letiště Dresden International nabízí prohlídky také v českém jazyce a to každou poslední neděli v měsíci v 16:30 hodin. Místní průvodkyně hovoří česky a čeština je jejím mateřským jazykem. Na prohlídku je nutno se přihlásit NEJPOZDĚJI pět dnů před příslušným termínem konání české prohlídky na stránce letiště nebo ve čtvrtek na telefonu +49 351 881 3038 (v češtině).

Prohlídku letiště lze kombinovat s návštěvou na hřišti Playport. Přímo na letišti se na 2.000 m2 nachází pestrá, klimatizovaná země plná dobrodružství s výhledem na odlétající a přistávající letadla. Atrakce jsou lezecký hrad, dětské kuželkové dráhy, stolní fotbal, fotbalové hřiště nebo brána do kosmické lodi. Na letišti je také k dispozici letecký simulátor, kde si můžete vyzkoušet řízení letadla osobně.


Krátká prohlídka

Během krátké prohlídky (60 minut) se podrobně seznámíte s terminálem. Po bezpečnostní kontrole se během jízdy moderním autobusem po letištní ploše dozvíte zajímavé informace o historii a budoucnosti letiště. Z autobusu můžete fotografovat a natáčet odbavení letadel.

Dlouhá prohlídka

Během dlouhé prohlídky (90 minut) navíc navštívíte naše hasiče s jejich moderní hasící technikou. Netrpělivě Vás tam budou očekávat "Panteři", kteří se již těší na pohlazení.

Maxi prohlídka pro samostatné osoby se koná vždy poslední neděli v měsíci v 16:30 hod.

Toulky plné zážitků pro milovníky noci

Nahlédněte ve dvou hodinách plných napětí za kulisy leteckého provozu na letišti Flughafen Dresden International. Po osobní kontrole se dozvíte vše zajímavé o minulosti a současnosti našeho letiště. V letištním autobusu se dostanete až bezprostředně k letadlům, prohlédnete si rozsáhlou letištní techniku a samozřejmě vám bude detailně představena moderní protipožární ochrana. Navíc vám jeden z hasičů předvede jedno z unikátních hasicích vozidel. Zážitkovou cestu lze výborně zkombinovat s příjemným občerstvením.

Za Sto padesát dvojkou

Za „Stopadesátdvojkou“: V roce 1958 odstartoval ke svému prvnímu letu stroj „152“, první německý dopravní letoun s tryskovým pohonem postavený v Drážďanech. Vývoj tryskového letadla v drážďanských leteckých závodech položil základní kámen dnešního úspěšného leteckého průmyslu v Drážďanech. V západním křídle terminálu se nachází poslední zachovalý trup letounu 152. Tato prohlídka trvá 90 minut a obsahuje i prohlídku předpolí.

Prohlídka za poznáním - Fyzika dává křídla

90 minutová prohlídka zaměřená na výuku fyziky je určena především pro 7. třídy. Odborní průvodci prakticky, za pomocí názorných obrázků a experimentů, přiblíží obsahy učebního plánu. Jedná se zejména o téma hmoty, váhy a těžiště a také o dějiny letectví. Během jízdy autobusem po letištní ploše žáci zblízka zažijí, na co je potřeba dbát při procesu odbavování, během odletu a přistávání. V dotaznících, které jsou vyhodnoceny na konci prohlídky, si žáci mohou hned prověřit své znalosti.

Tuto prohlídku zajistíme na vyžádání. Maximální počet žáků ve skupině je 30. Zákaznická služba doporučuje začátek v 9 hod. ráno, protože v tuto dobu je provoz na letištní ploše velmi intenzivní.


Prohlídky letiště Drážďany na mapěPřidej svůj komentář k článku

Tipy na výlet poblíž

Letiště Drážďany, 0,4 km

Letiště Drážďany

Mezinárodní letiště v Drážďanech je dobře dostupné alternativní letiště pro cestující ze severních Čech. Necelá hodina cesty po dálnici od hranic s Českou republikou z něj dělá atraktivní volbu pro ... číst celé

Muzeum vojenství, 5,5 km

Muzeum vojenství

Drážďany mají od roku 2011 nejmodernější a největší historické muzeum militarismu v Německu, které v lecčem předčí muzea v Bonnu a Berlíně. Expozice se zabývá kulturní a historickou stránkou ... číst celé

Zámek Moritzburg, 7,5 km

Zámek Moritzburg

Nejkrásnější vodní zámek v Sasku nese jméno po vévodovi Mořici Saském, který zde v roce 1542 nechal vybudovat lovecké sídlo. Od roku 1723 nechal kurfiřt August Silný zámek skvostně přestavět pod ... číst celé

Vyhlídkové terasy a paroplavba po Labi, 8,4 km

Vyhlídkové terasy a paroplavba po Labi

Vyhlídkové terasy nad řekou Labe. Je odtud dobrý přístup k Albertinu i na staré bašty a překrásné korzo se zajímavými výhledy na město a jeho stavby. U mostu Augustusbrücke je přístaviště parníků. ... číst celé

Silvestr v Drážďanech, 8,4 km

Silvestr v Drážďanech

V roce 2017 se Silvestr na Theaterplatz neuskuteční kvůli probíhající rekonstrukci. Drážďanské náměstí Theaterplatz představuje lákavé prostředí pro majestátní rozloučení s kalendářním rokem. ... číst celé

Pevnost Drážďany, 8,4 km

Pevnost Drážďany

Pozůstatky drážďanské pevnosti svědčí o válečném pozadí dvorského lesku. Nenápadný vchod do pevnosti je schován mezi uměleckou akademií a Albertinem. Návštěvník je obklopen silnými zděnými valy kolem ... číst celé