Nakupování v Německu

04. srpen 2016, Zpravodajství, Elbland, sepsal Krušnohorci.

Nakupování v Německu  |  Krušnohorci

Nakupování v Německu | Autor: Krušnohorci, čteno: 4875x

Nakupování v Německu je v příhraničí oblíbenou činností ve snaze ušetřit nebo nakupit kvalitnější zboží. Spousta obchodů se specializuje na českou klientelu, například umožňuje i platbu v korunách (kurz nebývá ale moc výhodný) nebo vydává leták a slevové kupony v češtině (například Real Heidenau). V poslední době se v Německu velmi rozmohlo i placení klasickými platebními kartami, a tak jedna z posledních nepříjemností s obstaráváním hotovosti padá.

Pokud míříte do Drážďan, přečtěte si můj speciál k nakupování v Drážďanech.

Většina Čechů jezdí nakupovat potraviny a jiné zboží denní potřeby. Nejlevnější a také nejbližší možností nákupu jsou diskontní řetězce. Německo je kolébkou diskontních prodejen, proto tu mají tyto obchůdky na každém kroku. Kromě nám známých Lidl, Penny Markt a Norma, hledejte obchody sítí Netto, Edeka, Aldi a Rewe. Kaufland se profiluje spíše jako supermarket a společně s ním na německém trhu fungují Globus, Real,- a Marktkauf. V drogistickém zboží fungují známé DM a Rossmann.


Všechny se dají jednoduše najít třeba v Google mapách zadáním názvu řetězce.

Na mapě níže přinášíme oblíbené obchody a nákupní centra. Mapu tvoříme, dejte nám vědět do komentářů, kde rádi nakupujete vy, ať můžeme přidat informaci i pro ostatní!


V Německu díky silnému tlaku odborů, jsou v neděli obchody vždy zavřené, stejně tak o státních svátcích.

Přidej svůj komentář k článku