Teplice spouští Rekola - půjčit kolo si můžete kdekoliv ve městě

15. září 2016, Zpravodajství, Teplicko, Teplice, sepsal Krušnohorci.

Rekola  |  Rekola

Rekola | Autor: Rekola, čteno: 1820x

V ulicích Teplic začala postávat nápadně růžová kola. Město se přidalo k dalším pěti v České republice a startuje bikesharingovou iniciativu REKOLA. Pokud jste členem této komunity a zavítáte do Prahy, Brna, Pardubic, Olomouce, Českých Budějovic nebo Teplic, můžete si takové kolo půjčit a jet tam, kam zrovna potřebujete. Bez péče o technický stav, bez obav ze ztráty. Díky bikesharingu si můžete užívat dopravu po městě s úsměvem a bez starostí. Až kolo nebudete potřebovat necháte jej na místě, kde si jej zase může půjčit někdo jiný.

Jezdíte, jako by kolo bylo vaše. V mobilní nebo webové aplikaci (nebo za pomocí SMS) si snadno vyhledáte nejbližší rekolo, kódem odemknete zámek a můžete vyjet. V cíli stačí kolo bezpečně zamknout a označit na mapě aplikace jako vrácené.

V Teplicích tedy můžete nově jezdit od 17.9.2016. Ve městě najdete se spuštěním projektu čtyřicítku kol, která můžete využívat. Ročně tahle služba přijde na 900 Kč, ale fungovat můžete v kterémkoliv z měst zapojených do aliance. A nejvíc se nám líbí, jak každé kolo má svůj honosný název - Milešovka, Kletečná, Doubravka nebo třeba Julius Payer :D

Přidej svůj komentář k článku